Zaćma – jak ją skutecznie wyleczyć?

Dobry okulista Drawsko Pomorskie

Zachodniopomorskie

Zaćma to jedna z chorób wzroku, która dotyka przede każdym kobiety stare. Jej początki bywają niewinne, bo pacjent stopniowo zaczyna dostrzegać jak przez mgłę. Zaniedbanie takiego wyglądu może robić do ślepoty, jednak na powodzenie są już metody, które kupią na pewne usunięcie zaćmy. Zobaczmy, co warto znać o tej formie.

Dobry okulista Moryń

Fakoemulsyfikacja zaćmy

Metodą, która pozwala na pewne usunięcie zaćmy jest fakoemulsyfikacja. To środek operacyjny pisany w znieczuleniu miejscowym, w trakcie którego zmętniała soczewka jest wybierana, zaś w jej miejsce wszczepiana jest soczewka sztuczna.

optuka okulista doobry okulista
optuka okulista doobry okulista

Podczas zabiegu, który zostaje nie dużo niż 20 minut, chirurg wykonuje mikro nacięcie w rogówce.

Dobry okulista Moryń

To dokładnie poprzez nie wybierana jest kobieta soczewka, którą uprzednio dzieli się przy pomocy ultradźwięków. Przez ostatnie nacięcie dostarczana jest zarówno inna soczewka, jaka tworzy dać prawidłowe widzenie. Po zabiegu nacięcie nie wymaga założenia szwów, lecz goi się samoistnie w procesu 3-4 tygodni.

zobacz również wyszczuplanie accent prime

Dobry okulista Moryń

Operacja zaćmy – efekty

Najważniejszym z faktu widzenia pacjenta efektem usunięcia zaćmy jest przywrócenie ostrości widzenia. Pacjent znów widzi ostre kolory i stany, co osiągnie mu na nowo dobrze obowiązywać w stałym życiu. Usunięcie zaćmy może wywołać, że pacjent widzi dużo niż widział dotychczas, i etapem nie jest nawet konieczności używania okularów korekcyjnych. Nie zawsze a istnieje wtedy możliwe, gdyż nie każda choroba może stać przy tej przyczynie skorygowana. Dodatkowym efektem operacji zaćmy zapewne żyć dodatkowo obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego, co z zmianie obniża ryzyko jaskry, czyli kolejnej choroby oczu powiązanej z wiekiem.

Dobry okulista Moryń

Co jeszcze warto znać o operacji usunięcia zaćmy?

Jedną z kluczowych ról połączonych z inicjatywą zaćmy jest wybór soczewki. Jak stworzono powyżej, w poszczególnych przypadkach operacja zaćmy pozwala uzyskać jakość widzenia lepszą niż kiedykolwiek wcześniej. Jest wtedy dodatkowe dzięki dobremu doborowi soczewki. Pacjent może przebierać wśród soczewek różnego typu, m.in. soczewek jednoogniskowych, wieloogniskowych i torycznych, i każdy z tych gatunków ma swoje określone cechy. Dobór soczewki powinien się dokonać w konsultacji z lekarzem okulistą, który pomoże dobrać soczewką najwłaściwszą dla danego pacjenta. Przy wyborze weźmie pod opiekę jego tryb życia też nowe choroby oczu i choroby wzroku, które on stanowi. Na ostatniej podstawie dobierze rekomendowany rodzaj soczewki, który pozwoli zrobić najświetniejsze wyniki usunięcia zaćmy.

Źródło artykułu Zaćma – jak ją skutecznie wyleczyć

Dobry okulista Moryń

0 0 votes
Daj Ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments