Implant zębowy, most czy proteza – co wybrać?

Implanty zębowe Resko

Zachodniopomorskie

Współczesna stomatologia zezwala na uzyskanie dużych efektów nawet przy długich brakach zębowych.

Implanty zębowe Kalisz Pomorski

Co warto wybrać?

wybielanie zębów ibright
wybielanie zębów ibright

Gdy jest konieczność usunięcia całego zęba wraz spośród jego korzeniem, pojawia się pytanie – co wybrać, aby zlikwidować lukę po jego ekstrakcji? Teraz do dyspozycji jesteśmy trzy główne propozycje, a mianowicie:

Zobacz wybielanie zębów ionic White

implanty zębowe Kalisz Pomorski
mosty protetyczne Kalisz Pomorski
ruchome protezy zębowe Kalisz Pomorski

Wszystka z tych drogi planuje znajome walory oraz braki, dlatego warto nauczyć się spośród nimi około przed wizytą w gabinecie stomatologicznym.
Błędy w łuku zębowym? Warto wzbogacić je jak najszybciej!

Do ekstrakcji, czyli usunięcia zęba dochodzi bardzo często wskutek pojawienia się dużego ogniska próchnicy. Że stanowić ostatnie jeszcze kwestia chorób dziąseł, na dowód paradontozy. I usunięcie zęba potrafi istnieć skutkiem jego uszkodzenia mechanicznego, na dowód pęknięcia lub urazu.

zobacz opinie ionic white opinie

Jeśli pojawiają się braki w łuku zębowym, warto wzbogacić je jak już. Dlaczego? Brak nawet jednego zęba ma głęboki wpływ na zgryz, dlatego że mówić nie ale do interesów z żuciem, ale też do przemieszczeń okolicznych zębów, bólów żuchwy i szczęki czy bólu głowy. Może zdobyć też do zaniku kości, do dodatkowo utrudnia ewentualne uzupełnienia braków.

To wtedy, gdy pojawia się brak w łuku zębowym, o jego uzupełnieniu warto rozważyć jak już – albo w takim wypadku lepiej wybrać implanty zębowe, mosty czy protezy ruchome?

Implanty zębowe

Obecnie implanty zębowe zaliczane są za najskuteczniejszą drogę uzupełniania braków zębowych. Procedura polega to na uzupełnieniu braku przez wszczepienie implantu w miejsce dawnego korzenia zębowego. Na korzeniu umieszcza się następnie koronę, która dobrze imituje wygląd naturalnego zęba.

Nowoczesne implanty stomatologiczne są uzupełnieniami trwałymi, jakie potrafią posłużyć nawet na jeszcze 20 lat. Zezwalają na przywrócenie funkcji żucia, są pielęgnowane tak jedno jak inne zęby, dlatego pacjent z wszczepionym implantem może całkowicie o nim zapomnieć.

Jeden implant stomatologiczny może posłużyć do coś jednego lub kilku braków. Takie podejście zaczyna się więcej w sukcesie bezzębia – wtedy wszczepia się kilka implantów, na jakich przenosi się na pewne specjalną protezę.

Głównym minusem implantów stanowi ich doskonała wartość. Jeden wszczep wraz z koroną to koszt od około 3500 dobrych do nawet ponad 5000 złotych.

Most protetyczny

Mosty protetyczne to jeszcze ciekawy możliwość na uzupełnieni brakujących zębów. Przedstawiają one alternatywę dla ruchomych protez zębowych, ponieważ osadzane są w jamie ustnej na pewne. Mosty mogą posłużyć do odbudowy jednego braku lub mało braków jednocześnie.

Pod pojęciem mostu protetycznego uważa się specjalne uzupełnienie, najczęściej zrobione z porcelany, które zakładane jest na bliskich dla braku zębach – w skutku tworzy konstrukcję przypominającą most.

Aby zamocować most ceramiczny, brak musi istnieć objęty zębami posiadającymi korzenie – więc rzeczywiście zwane zęby filarowe. Zęby obecne są specjalnie szlifowane, aby osadzić na nich most protetyczny. Niekiedy konieczne jest wyjątkowo sprawienie ich działania kanałowego. To minus tej technologie, ponieważ często konieczne jest oszlifowanie zdrowych zębów.

Efekt wizualny po wykonaniu mostu protetycznego stanowi niebywale modny – stanowi on niemalże nie do odróżnienia od tamtych zębów w jamie ustnej pacjenta. Trwałość mostów także jest mocna – potrafią one służyć nawet przez ponad 10-20 lat.

Koszty wykonania mostu protetycznego wahają się najczęściej od około 1000 dobrych do ponad 2000 złotych za jedną sztukę.
Proteza ruchoma

Ostatnia sprawa to protezy ruchome, na dowód zbudowane z akrylu. To popularny droga na coś braku zębowego, niemniej jednak najmniej komfortowy.

Proteza może sprawiać ból w jamie ustnej, wywoływać podrażnienia i otarcia dziąseł, a też trudności w spożywaniu niektórych pokarmów. Należy czyścić ją z użyciem specjalnych preparatów Także nie odpowiada ona oczywiście wielkiej mocy jak powyższe metody uzupełnienia braków zębowych.

Wybrane rodzaje protez ruchomych są tworzone przez NFZ.

Źródło artykułu Implant zębowy, most czy proteza – co wybrać?

Implanty zębowe Kalisz Pomorski

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o