Ciekawe pomysły na zastosowanie technologi LED

Oświetlenie lead Allegro Mielno

Zachodniopomorskie

Robisz własne miejsce, budujesz dom, robisz remont swojego pokoju? Chcesz, żeby goście, którzy Cię odwiedzają byli zachwyceni kunsztem, z którym została opracowana dana dziedzina? Szukasz dobrych pomysłów, jak niskim nakładem kosztów uzyskać duże efekty? To dobrze, że tutaj trafiłeś!

Oświetlenie lead Allegro Dębno

Czym w komplecie jest metoda LED?

Mimo, że właśnie z kilku, kilkunastu lat technologia LED na określone zagościła w budynkach, zatem jej początki sięgają trzeciej dekady XX wieku, oraz do masowej produkcji diody LED weszły właśnie w latach 60. Swój efekt mogą zawdzięczać ogromnej wydajności, która dobrze przewyższa konkurencyjne żarówki. Dla porównania – lampa LED o mocy 15W będzie emitowała światło na poziomie 100-watowej żarówki żarowej! Więc nie koniec, ponieważ LEDowa żarówka może świecić nieprzerwanie nawet przez 15 lat, natomiast zwyczajna – tylko dwa.

oświetlenie lead allegro
oświetlenie lead allegro

kup teraz na allegro

Dlatego nawet mimo sporo wyższej sumy za sztukę – żarówki LED szybko zwracają koszty zakupu.

Obecnymi czasy ogromną popularnością napawają się tzw. taśmy LED. Czym są? To typowe, giętkie taśmy, do których przytwierdzono niewielkie żarówki LED. Są niesamowicie przystępne w zestawu i wydają zaskakujące efekty wizualne względem architektury pomieszczeń również nie tylko. Co dobre, trwają w dosłownie każdym kolorze, natomiast niektóre modele mogą kolor podświetlania zmieniać, jeżeli zastosuje się do nich dobre sterowniki.

Oświetlenie lead Allegro Dębno

Jakie są rodzaje oświetlenia LED?

Podstawowym wpływem na wykorzystanie oświetlenia LED jest spokojna wymiana wszystkich żarówek w pomieszczeniu. Dzięki temu koszty zużywanej energii elektrycznej spadną! Choć nie można zapominać o tym, że wspomniane żarówki dobrze się doświadczą w sukcesie oświetlenia ogrodu, ponieważ odpowiednia obudowa może mieć prąd z chęci słonecznej. W dzień energia zostanie zgromadzona, a w nocy Twoje oświetlenie ogrodowe będzie świeciło zupełnie za darmo!

Oświetlenie lead Allegro Dębno

Doskonałym pomysłem istnieje też umieszczenie płaskich żarówek LED w podwieszonym suficie. To normalne podejście do wielkości niewielkich, np. wąskich korytarzy, lub małych łazienek. Dzięki takiemu umieszczeniu lampy umieszczenie będzie optycznie czekało na większe. Warto wiedzieć, że lampy LED się nie nagrzewają tak, jak standardowe odpowiedniki, więc bez trudności można je montować w otoczeniu wełny mineralnej wykorzystywanej do ocieplenia sufitu. Nie bogata tego napisać o nowych żarówkach.

Oświetlenie lead Allegro Dębno

Jadnak najbardziej wszechstronnym zastosowaniem dla dosłownie każdej przestrzeni jest użycie taśm LED! Sekretem na łatwe ich położenie jest montaż w tle, w którym nie widać źródła światła, ale może samo światło, dzięki czemu w miejscu panuje dobra atmosfera. Doskonałym pomysłem jest danie takiego podświetlenia na model w luce przy suficie podwieszanym, pod łóżkiem (gdy istnieje taka opcję), na górnej płycie szafek kuchennych itd. Warto postawić taśmy LED w salonie, gdyż to rzeczywiście tam zazwyczaj spędza się czas z gośćmi. Taśma LED może świecić nastrojowo, delikatnie, jako doskonały dodatek do kieliszka wina, a przy zastosowaniu odpowiedniego modelu taśmy i sterownika LED – nic nie będzie trwało na ścianie, żeby uruchomić tryb zmieniający kolory jak w prawdziwej dyskotece. Wystarczy podać do ostatniego grę i świetna impreza gotowa!

zobacz również najlepsze tablety

Oświetlenie LED dla wszystkiego

Prowadzisz lokal gastronomiczny, kawiarnię, klub, i że szukasz nowych podejść do swojego mieszkania? Dobrym projektem jest zbyt okręgu stworzonego z jakiegoś materiału, istotne istnieje natomiast, aby jego pomieszczenie było szczupłe i duże, nie zaokrąglone i wąskie. Dlaczego? We tłu owego okręgu należy umieścić taśmę LED. Kiedy powieli się ten schemat i umieści koła w otoczeniu ścian albo sufitu – efekt będzie udany! Doskonałym pomysłem istnieje także podświetlenie np. ram obrazu lub lustra – wystarczy pod ramą umieścić taśmę LED tak, żeby światło wydobywało się z ściany ściany.

Trzeba natomiast wiedzieć, że ważnym ograniczeniem w stosowaniu metod LED jest naturalna wyobraźnia. Dzięki niej wolno wykonać tak dużo dobrych propozycji, które przykują uwagę gości, i co dobrze, spodobają się Tobie!

Źródło artykułu Ciekawe pomysły na zastosowanie technologi LED

Oświetlenie lead Allegro Dębno

0 0 votes
Daj Ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments