Formaty reklam w YouTube

Reklama Chociwel

Prasówki

Formaty promocji w YouTube

Możliwości reklamowe w serwisie YouTube są ogromne. Jeżeli wolno Ci połapać się w kolejnych formatach reklamowych i musisz usystematyzować sobie wiedzę żeby móc stwierdzić i dobrze sklasyfikować informacji na YouTube toż niniejszy produkt jest dla Ciebie.

Reklama Połczyn Zdrój

W tym wpisie opisane zostały następujące typy promocji w YouTube:

Reklamy Display
Reklamy Video
Reklamy Discovery
Reklamy Google Shopping

Reklamy Display

Pierwszym z omawianych typów reklamy video na YouTube jest reklama displayowa w całości banerów, jakie mogą przedstawiać się poza ekranem odtwarzanego wideo oraz bezpośrednio na ekranie filmu.

 

Zobacz również Ksero Kołobrzeg

Reklamy displayowe towarzyszące wideo

Tenże tym informacji wyświetla się nad proponowanymi filmami, jakie oglądają się po jasnej stronie. Format 300×250 oraz 300×60 przedstawia się wyłącznie na komputerach. Bardzo dobry format, który służy do życia uwagi użytkownika YouTube podczas odwiedzania przez niego filmu w serwisie. Przez wszystek czas bycia materiału filmowego emitowana jest reklama w jasnym górnym rogu. Że obecne istnieć również statyczna grafika, animowany baner bądź więcej może panować w grup tekstowej.
Nakładki reklamowe na ekranie odtwarzanego filmu

Też na komputerach dają się nakładki reklamowe na wideo. Grane są formaty graficzne lub tekstowe o rozmiarze 468×60 lub 728×90. Warto zwrócić uwagę, że promocji w grup tekstowej są przeźroczyste. Jak nie chcemy z nich podejmować, wówczas stoi nam zaprojektowanie wersji graficznych.
Reklamy Video
Pomijalne reklamy wideo

To najwspanialszy format reklamy wideo w YouTube, jaki można sprawdzić przed, w trakcie albo po zakończeniu filmu. Firma tej reklamy to Trueview Instream. Pominięcie możliwe jest po obejrzeniu co najmniej 5 sekund reklamy. Po upływie 5 chwile w jasnym dolnym rogu ekranu wideo pojawia się przycisk „Pomiń reklamę”. Wciśnięcie go robi zatrzymanie informacji i powrót do wykonywania filmu. Co ważne, reklama grana jest również na komputerach, smartfonach, tabletach. Oprócz ten pan informacji można również popatrzyć na telewizorach oraz konsolach do gier. W przypadku reklamy Instream możliwa istnieje ponad sytuacja, w której wykaże się jedna reklama po drugiej.Reklama Połczyn Zdrój

Niepomijalne reklamy wideo

Format również należy do grupy reklam InStream. Jedyna odpowiedź istnieje taka, że nie ważna go przeoczyć i trzeba obejrzeć informację do celu co w przypadku większych informacji pewno istnieć skomplikowane dla użytkownika, który wtłaczany jest każdego dnia wieloma reklamami w YouTube. W sukcesie takich formatów tak jest napisać ciekawą, angażującą reklamę, która zwróci uwagę widowni na YouTube i stwierdzi z zainteresowaniem taką informację. Reklama Połczyn Zdrój

Przerywnik reklamowy

Trwająca zaledwie 6 sekund reklama InStream, której nie można pominąć. Pokazuje się również na komputerach kiedy również smartfonach i tabletach. Inna firma przerywnika, którą potrafisz kojarzyć to Bumper Ad.
Sekwencja reklam video

Format reklamowy, jaka stał wprowadzony w ubiegłym etapie. Umożliwia ustawienie kilku reklam video w serie w jakiej będą grane użytkownikom. Dzięki temu ten pan kampanii pozwoli na „opowiedzenie historii” o swojej wartości i pobudzenie do nazwy lub bezpośrednio do obrotu przez ten pan reklam. Reklama Połczyn Zdrój

Reklamy Discovery

Typ reklamy, która promuje konkretny film na kanale w YouTube czy tez sam kanał w ostatnim serwisie. Wyświetlić pewno się w wynikach wyszukiwania YouTube bądź te na części odtwarzania filmu w YouTube – po jasnej stronie na liście proponowanych materiałów filmowych.
Reklamy Google Shopping
Karta Sponsorowana

W dobrej stron odtwarzanego ekranu wideo mogą również pojawić się artykuły powstające z Google Shopping, które dotyczyć mogą do określonego wideo. Po jednym etapie belka z kartami produktów chowa się do prostej strony, jednak można ją oczywiście rozwinąć, żeby móc ponownie przejrzeć efekty.
Jak widzisz formatów reklamowych, z których można stosować w ramach kampanii Google Ads jest wyjątkowo mocno. Reklama Połczyn Zdrój

zobacz również Formaty reklam w YouTube

0 0 votes
Daj Ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments