lekarz, ginekolog, ciąża, zdrowie

W jaki sposób lekarz ginekolog sprawdza ciążę?

Zdrowie Zdrowie i medycyna zdrowie i uroda

Z chwilą, gdy dziewczyna potwierdzi u lekarza ginekologa swój błogosławiony stan, ma możliwość wejść pod jego profesjonalną opiekę. Kontrolowanie przebiegu całej ciąży daje bezpieczeństwo mamie oraz dziecku, które jest jeszcze nienarodzone.


W jaki sposób lekarz ginekolog sprawdza u kobiet ciążę?

Im szybciej będziesz pod opieką lekarza ginekologa tym lepiej. Dlatego, jeśli przypuszczasz, że jesteś w ciąży nie zwlekaj z wizytą u lekarza. Po potwierdzeniu ciąży – poprzez USG – lekarz kieruje pacjentkę na dodatkowe badania. Wśród nich znajdziemy:
* oznaczenie czynnika Rh, które umożliwia wykluczyć konflikt serologiczny,
* badanie krwi oraz badanie moczu,
* stężenie glukozy we krwi,
* przeciwciała odpornościowe,
* cytologia,
* badanie czystości pochwy,
* badanie w kierunku toksoplazmozy,
* badanie w kierunku różyczki,
* badanie HIV oraz HCV,
* oznaczenie czynnika WR.

Podczas pierwszego trymestru ciąży istotne są systematyczne wizyty u ginekologa oraz wszystkie badania, które pozwalają nam sprawdzić, czy zarodek rozwija się prawidłowo. Pośród tych badań, które mama musi wykonać są:
* morfologia,
* badanie moczu,
* cytologia oraz badanie bakteriologiczne,
* badanie na przeciwciała anty-D.

Po skończeniu 20 tygodniu ciąży należy przeprowadzić testy czy nie występuje cukrzyca ciążowa, która nieleczona prowadzić może do uszkodzenia płodu. W przypadku kiedy zostanie ona stwierdzona matka obowiązkowo musi być pod opieką lekarza oraz diabetologa. Po 40 tygodniu ciąży mama musi dodatkowo zrobić badanie KTG. Przed wyznaczonym terminem porodu wykonuje się również badanie USG. Po 41 tygodniu ciąży matka może otrzymać skierowanie od ginekologa do pozostania w szpitalu do rozwiązania.

zobacz koniecznie temat tabletki na powiększenie biustu

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o